Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka

O czym trzeba wiedzieć, jeżeli kupuje się nową huśtawę do swojego ogrodu

Decydując się na huśtawkę do ogrodu przy domu trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych tematów. Huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na spokojny relaks i odpoczynek, jeżeli będzie miała ona daszek, to korzystać się z nie da nawet wtedy, gdy będzie lekko padać. Jednak nawet na tak pozornie bezpiecznym sprzęcie może się zdarzyć jakiś poważny wypadek, szczególnie jeżeli będzie z niego korzystało zbyt dużo huśtających.

Z tego też powodu kluczową rzeczą przy wyborze huśtawki musi być zapewnienie bezpieczeństwa. Huśtawka do ogrodu może być wykonana z różnych materiałów, na przykład drewna, stalowych profili czy nawet plastików. Jednak bez względu na to, co zostało użyte do produkcji, powinna ona posiadać jak najwyższy dopuszczalny ciężar. Dla modeli na trzy osoby powinno to być co najmniej trzysta kg, ale jeżeli huśtać się zamierza paru dużych panów, to być może to będzie za mało.

Koniecznie trzeba też dokładnie sprawdzić liny czy łańcuchy, ich solidność do dobry wyznacznik solidności wykonania. Parametry o których piszą producenci nie zawsze odpowiadają rzeczywistości, tak więc dobrze jest całość dokładnie samemu sprawdzić.

Następna istotna sprawa to rozmiar. Jeżeli ogród nie jest zbyt duży, i poza tym w dużej części wykorzystany, to nie ma co przesadzać z największymi modelami. W takich stelaż huśtawki ogrodowej będzie miał nawet ponad dwa metry długości i ponad metr szerokości, więc będzie potrzebował odpowiednio dużo przestrzeni. A dodatkowo, żeby wszystko było odpowiednio stabilne, trzeba go będzie ustawić na wzmocnionym podłożu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY