Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Aktywność, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dobrze się przygotować do hodowli żółwia w domu

Hodowla gadów obecnie się cieszy rosnącą popularnością, dlatego też w sklepach zoologicznych od jakiegoś czasu pojawiają się liczne akcesoria do nich. Szczególnie chętnie wybierane są żółwie, jakie nie budzą takich obaw jak węże, a są dość łatwe i niedrogie w utrzymaniu. Zainteresowani tymi zwierzętami mogą wybierać spośród kilku gatunków, różniących się wymaganiami i wyglądem. Przede wszystkim zdecydować się należy, czy taki żółw ma być wyłącznie lądowy, czy może wodno-lądowy.

Przy tej drugiej opcji pomyśleć trzeba o zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca na kąpiel, które spełniać powinno potrzeby zwierzaka. Przede wszystkim dotyczyć to będzie temperatury wody, bo część gatunków pochodzi z cieplejszych miejsc i być może potrzebne będzie zorganizowanie jakiegoś ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla nowego domownika trzeba zwrócić odpowiednią uwagę na jego wielkość.

Najlepiej jeśli całkowita powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa niż wielkość skorupy, lecz liczyć to trzeba dla dorosłego żółwia. Najlepiej od razu postawić na zakup docelowego, niż co roku odwiedzać terrarium sklep jedynie po to aby zakupić większy model. Przy lądowych żółwiach na spód trzeba ułożyć materiał, jaki będzie pasował do danego gatunku. Żółwie wodne muszą również mieć odpowiednie miejsce z woda, w którym mogą się całe zanurzyć i popływać. Koszt zakupu i urządzenia takiego terrarium nie powinien przekroczyć kilkuset złotych, nie będzie również dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY