Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka

Według jakich zasad można aktualnie jeździć do Stanów

Starsze osoby zapewne pamiętają emocje związane ze staraniem się o otrzymanie wizy do USA. Do wizyty w ambasadzie należało się świetnie przygotować, a i tak nie było żadnej pewności, że takie pozwolenie się dostanie, bowiem niejednokrotnie zdarzały się odmowy bez słowa wyjaśnienia.

Obecnie wszystko wygląda zupełnie inaczej. Przed kilku laty Polska spełniła konieczne warunki do tego, aby zostać dopuszczonym do bezwizowego ruchu i od tego czasu rodacy udający się w celu turystycznym lub medycznym mogą to zrobić na podstawie procedury uproszczonej.

W tym celu niezbędne będzie zarejestrowanie formularza esta do stanów. Formularz ten posiada wszystkie niezbędne dane osobowe, cel podróży oraz, co jest bardzo istotne, numer paszportu wyposażonego w elektroniczny chip. Koszt złożenia takiego wniosku nie należy do wysokich, bowiem jest to zaledwie 14 dolarów, a uzyskane pozwolenie umożliwia wielokrotny wjazd na obszar USA przez równe dwa lata. Gdy ten czas upłynie trzeba jeszcze raz wypełnić wniosek.

Trzeba pamiętać, że pozwolenie pozwala tylko na pobyt w celach turystycznych lub medycznych. Jeżeli ktoś planuje rozpocząć naukę lub pracować, to wystąpić powinien o tradycyjną wizę. Ta ścieżka przewidziana jest również dla osób, jakim przydarzyła się odmowa w ESTA, one również będą się musiały umówić na wizytę z konsulem. Planując swoją podróż pamiętać należy o jednym ważnym szczególe. Przetworzenie całego formularza i zgoda na wjazd może potrwać do 72 godzin, z tego też powodu warto się za te formalności zabrać odpowiednio wcześnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY